Donica z systemem nawadniania Green Spa pozwala na dostosowanie ilości nawodnienia do potrzeb rośliny. Nawadnianie zapewnia system, który samodzielnie doprowadza wodę do korzeni rośliny. W prosty sposób pozwala on na dostosowanie intensywności nawadniania do rodzaju rośliny, poprzez zastosowanie odpowiedniej ilości pasków nawadniających. Wskaźnik poziomu wody informuje o konieczności uzupełnienia zbiornika, z którego jest dozwolone nawadnianie. Donica w zestawie posiada 6 pasków nawadniających. Przed posadzeniem rośliny w donicy należy wziąć pod uwagę stopień zapotrzebowania rośliny na wodę oraz miejsce w którym donica z posadzoną rośliną będzie umieszczona (stopień nasłonecznienia lub zaciemnienia).

schemat_systemu_nawadniania

Otwór przelewowy wewnątrz donicy
(usuwa nadmiar wody zapobiegając przemoczeniu gleby)
UWAGA!!! Należy usunąć zaślepkę stosując donicę na zewnątrz.
Zaśpelić w przypadku stosowania donicy w pomieszczeniach.

otwor_przelewowy

Otwór wlewowy
Służy do uzupełniania wody w donicy oraz stosowania nawozów.

otwor_wlewowy

Wskaźnik poziomu wody – zbiornik wypełniony
Wodę należy uzupełniać nie więcej niż do pojawienia się czerwonego znacznika na wskaźniku. Maksymalna pojemność zbiornika: 15 litrów.

wskaznik_poziomu_wody

Wskaźnik poziomu wody – zbiornik opróżniony
Należy uzupełnić wodę najpóźniej, gdy wskaźnik będzie wystawał 1 cm ponad poziom donicy.

wskaznik_poziomu_wody

Przeznaczenie: Do stosowania na zewnątrz budynków.

Zastosowanie: do sadzenia roślin ozdobnych przeznaczonych do uprawy w pojemnikach, przeznaczone do użytku w takich miejscach jak balkony, ogrody, ogrody zimowe, tarasy.

Zasady użytkowania: Donice należy użytkować wyłącznie na twardym, poziomym podłożu. Nie wypełniać ziemią powyżej 5cm od górnej krawędzi ścianki. Donic nie należy ustawić w odległości mniejszej niż 2,5 m od czynnych grzejników gazowych, czynnych źródeł ognia a także konarów drzew, kabli elektrycznych sznurów do bielizny itp. Należy unikać długotrwałego kontaktu donic z wysokimi temperaturami. Przemieszczając donice należy chwytać je od spodu za elementy konstrukcyjne Niedozwolone przeciąganie donic ze ścianki. Nie przeciążać nadmiernie donic! Niedozwolone jest stawanie i siadanie na ściankach. W przypadku wystąpienia wad produktu, należy natychmiast wycofać go z eksploatacji.

Konserwacja: W celu przedłużenia trwałości donic należy je regularnie czyścić i konserwować. Z donic jak najczęściej należy usuwać kurz. Zabrudzenia czyścić wilgotną ściereczką. W razie konieczności można zastosować rozcieńczony łagodny środek myjący a następnie wytrzeć wilgotną powierzchnię do sucha. Nigdy nie używać wybielaczy, kwasów lub rozpuszczalników do czyszczenia donic.